16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *

Question

16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *

in progress 0
Luna 4 weeks 2021-12-27T13:46:54+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-12-27T13:47:54+00:00

    Answer: .20 cents

    Step-by-step explanation:

    3.20/16=0.20

    0
    2021-12-27T13:48:26+00:00

    Answer:

    .20 cents

    Step-by-step explanation:

    3.20/16simplified is 1/5

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )