4)James bought sic drinks for $24. How much does one drink cost? (set up a proportion)

Question

4)James bought
sic drinks for $24.
How much does
one drink cost?
(set up a
proportion)

in progress 0
Amara 2 weeks 2022-01-10T20:03:15+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2022-01-10T20:04:24+00:00

    The answer to this problem is $4.00. you would divide the total cost of the drinks by 6.

    0
    2022-01-10T20:04:37+00:00

    Answer:

    Step-by-step explanation:

    24 divided by 6 equal 4

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )