5. Ashley and John went to a Mexican restaurant. She bought 2 tacos and 3 enchiladas for $8. John bought 4 tacos and 2 enchiladas for

Question

5. Ashley and John went to a Mexican restaurant. She bought 2 tacos and 3 enchiladas for $8. John bought 4 tacos and 2
enchiladas for $10. How much does a taco cost? How much does an enchilada cost?

in progress 0
Delilah 2 weeks 2021-09-11T16:38:18+00:00 2 Answers 0

Answers ( )

    0
    2021-09-11T16:39:27+00:00

    Answer:

    2 dollars

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-09-11T16:40:17+00:00

    Answer:

    The Enchiladas cost $2

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )