Boris pays $3.84 for a bag of 16 tangerines. Find the unit price in dollars per tangerine. If necessary, round your answer to t

Question

Boris pays $3.84 for a bag of 16 tangerines.
Find the unit price in dollars per tangerine.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

in progress 0
Vivian 23 hours 2021-09-13T12:15:07+00:00 1 Answer 0

Answers ( )

    0
    2021-09-13T12:16:29+00:00

    3.84/16 = 0.24 per tangerine

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )