Find the unit price rounded to the nearest cent: 8.2 lbs for $6.24. $0.76 $0.90

Question

Find the unit price rounded to the nearest cent: 8.2 lbs for $6.24.

$0.76

$0.90

$0.79

$0.91

in progress 0
Harper 1 week 2021-10-06T21:26:11+00:00 2 Answers 0

Answers ( )

    0
    2021-10-06T21:27:39+00:00

    $0.76/ $6.24 divided by 8.2

    0
    2021-10-06T21:27:54+00:00

    Answer:

    0.76

    Step-by-step explanation:

    6.24/8.2 = 0.76

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )