Henry paid $3.50 to download 5 songs. What is the unit rate

Question

Henry paid $3.50 to download 5 songs. What is the unit rate

in progress 0
Ruby 3 months 2022-02-13T21:32:28+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2022-02-13T21:33:42+00:00

    If you didn’t understand the photo the answer is 70 cents

    0
    2022-02-13T21:33:46+00:00

    Answer:

    $0.70

    Step-by-step explanation:

    To make the unit rate, make it 3.50=5x and solve for x.

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )