Last month, the price of apples at a grocery store was $1.60 per pound. This week, apples at the same grocery store are on sale at a 5% dis

Question

Last month, the price of apples at a grocery store was $1.60 per pound. This week, apples at the same grocery store are on sale at a 5% discount. What is the total price of 4 1/2 pounds of apples this week at the grocery store?

in progress 0
Arianna 2 weeks 2021-10-03T16:33:29+00:00 1 Answer 0

Answers ( )

    0
    2021-10-03T16:34:34+00:00

    Answer:

    56

    Step-by-step explanation:

    because trust bro

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )