Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Question

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

in progress 0
1 month 2021-10-21T15:17:16+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-10-21T15:19:14+00:00

    Answer:

    $3.40

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )