Mr. Kessler bought 12 packs of toilet paper…that’s where it all went…he spent a total of $78. If you are using the equation method to fi

Question

Mr. Kessler bought 12 packs of toilet paper…that’s where it all went…he spent a total of $78. If you are using the equation method to find the unit rate, which would be the independent quantity, the “x” value (the one that you want to be a value of 1)?

in progress 0
Josephine 3 months 2021-10-19T23:33:10+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-10-19T23:35:06+00:00

    The 12 packs would be the x value because it does not depend on anything the price is dependent because it depends on how much you buy.

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )