Ray paid $26.25 for 7.5 gallons of gasoline. What is the unit rate of gasoline in dollars per gallon

Question

Ray paid $26.25 for 7.5 gallons of gasoline. What is the unit rate of gasoline in dollars per gallon

in progress 0
Arianna 4 weeks 2021-09-21T13:30:06+00:00 1 Answer 0

Answers ( )

    0
    2021-09-21T13:31:56+00:00

    Answer:

    \frac{26.25}{7.5} = $3.5/gallon

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )