Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it up. He buys 4 kilograms of soil for $10.00. What is the unit rate

Question

Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it
up. He buys 4 kilograms of soil for $10.00.
What is the unit rate for the soil in kilogram?
an
RADE

in progress 0
Maya 2 weeks 2021-09-15T11:39:07+00:00 1 Answer 0

Answers ( )

    0
    2021-09-15T11:40:13+00:00

    Answer:

    10÷4=2.50

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )