Safeway is selling cereal at $10 for 4 boxes. What is the cost per box?

Question

Safeway is selling cereal at $10 for 4 boxes. What is the cost per box?

in progress 0
Serenity 4 days 2022-01-15T19:02:24+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2022-01-15T19:03:46+00:00

    10/4 = 2.5
    therefore each box is $2.50

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )