The Price for an ounce of gold On September 3, 2013, was $1,326.40. A group of 10 friends decide to equally share the cost of one ounce of g

Question

The Price for an ounce of gold On September 3, 2013, was $1,326.40. A group of 10 friends decide to equally share the cost of one ounce of gold. How much money will each friend pay?

in progress 0
Quinn 2 weeks 2021-11-18T04:14:24+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-11-18T04:16:05+00:00

    Each friend will pay $132.64.

    $1,326.40 divided by 10 is $132.64

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )