What is the unit price of 8 mugs for $38.32

Question

What is the unit price of 8 mugs for $38.32

in progress 0
Valentina 2 weeks 2021-09-28T16:46:58+00:00 2 Answers 0

Answers ( )

    0
    2021-09-28T16:48:22+00:00

    Answer:

    $4.79 for every mug

    Step-by-step explanation:

    Divide 38.32 by 8 which equals 4.79

    0
    2021-09-28T16:48:52+00:00

    Answer:

    4.79$ for each mug

    Step-by-step explanation:

    38.32/8 = 4.79 and to double-check do 4.79*8

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )