Which of the following is a rate? A. 24 apples for $3 B. 12 apples for $1.50 C. 8 apples for $1 D. 16 apples fo

Question

Which of the following is a rate?
A. 24 apples for $3
B. 12 apples for $1.50
C. 8 apples for $1
D. 16 apples for $2

in progress 0
Emery 1 week 2021-10-07T15:02:31+00:00 1 Answer 0

Answers ( )

    0
    2021-10-07T15:03:52+00:00

    Answer:

    C

    Step-by-step explanation:

    if 16 apples cost 2$ then 8 apples cost 1$

    trust me

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )