which ones are unit rates 1. 15ft/1minutes 2.60 miles per hour 3.$12/2hours 4.6 bottles for 10 dollers 5. $23

Question

which ones are unit rates
1. 15ft/1minutes
2.60 miles per hour
3.$12/2hours
4.6 bottles for 10 dollers
5. $23/1 hour
6. 40 pages in 3 ays

in progress 0
Josie 5 days 2021-11-25T18:24:40+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-11-25T18:26:35+00:00

    The correct answer would have to be 1 and 5 because unit means 1 so it has to be over 1.

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )