You have $20 to spend at the snack bar. All of the snacks at the snack bar cost $1.25. How much money will you have left if you buy two snac

Question

You have $20 to spend at the snack bar. All of the snacks at the snack bar cost $1.25. How much money will you have left if you buy two snacks

in progress 0
3 weeks 2021-11-08T21:17:54+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

  1. Ava
    0
    2021-11-08T21:19:01+00:00

    Answer: 17.50

    Step-by-step explanation :

  2. Ava
    0
    2021-11-08T21:19:43+00:00

    Answer:

    You would have $17.50 left.

    Step-by-step explanation:

    2×1.25=2.50

    20-2.50=17.50

Leave an answer

45:7+7-4:2-5:5*4+35:2 =? ( )